Dermaroller’ın ince iğneleri cilde çok hafif uygulamada dahi kolayca batar. Uygulama sırasında Dermaroller’ın tüm modellerinin çok hafif bastırılması (yaklaşık 250 gr.) yeterli olur.

Dermaroller’ın medikal kullanım amacı ile geliştirilen modelleri tek kullanım için tasarlanmış ve steril paketlerde sunulan ürünlerdir. Dermaroller MC902,  Dermaroller Beauty Mouse adındaki ev kullanımına yönelik olan ürünleri ise Roller Cleanser ile temizlenerek haftada 3-4 kez, 1 yıl süresince kişiye özel olarak kullanılabilir. Bu temizleyici Dermaroller üzerinde biriken bakteri ve organizmaları %99,9 yok ederek yeniden temiz ve sağlıklı uygulamayı mümkün kılmaktadır.

Uygulama Adımları :

  1. Uygulama öncesi lokal anestetik ile bölgenin uyuşturulması ve ardından antiseptik bir solüsyon ile temizlenmesi önerilirr. Beauty Mouse ve Dermaroller MC902 için lokal anestezi gerekli değildir.
  2. Hedef bölge yıldız şeklinde en az 4 en çok 10 kez taranmalıdır. Böylece 1cm2’de 250-400 mikrokanal açılmış olur. Dermaroller kullanımı sırasında peteşi (son derece hafif kanama) oluşuncaya dek uygulama yapılması önerilir (Dermaroller M902 ve Beauty Mouse ile peteşi oluşmaz).
    Uygulama bittikten sonra cilt, yine antiseptik solüsyon veya serum fizyolojik ile temizlenir.
  3. Eğer Dermaroller sonrası bir topikal preparat (örneğin Dermaheal Topikal Solüsyonları) kullanılacak ise 15 dakika içerisinde cilde masaj ile yedirilmelidir. Mikrokanallar genellikle 15 dakikaya kadar hızla kapanır. Bu sürede topikal ürünlerin uygulanması önerilmektedir.
  4. Eğer Dermaroller sonrası oluşabilecek eritemi (kızakılık) ve yanma hissini azaltmak için buzdolabında soğutulmuş Dermaheal Yüz Maskeleri (anti-aging ve leke için) yüze 20dk. uygulanabilir. Maskelere emdirilmiş büyüme faktörleri ve biomimetik peptidler Dermaroller’ın etkisinin daha da artmasına yol açar.
  5. Uygulamanın hemen ardında cilde nemlendirici ve tamiri hızlandırıcı bir topikal krem (örneğin Dermaheal Cosmeceutical Anti-Wrinkle Cream veya Synchroline Terproline Face Cream) kullanılır. Uygulama gün içinde yapıldı ise tercihen güneş koruyucu kullanılması önerilir (Hamilton Optimal Lotion SPF50+ veya Hamilton Everyday Face Cream SPF50+).
  6. Genellikle oluşan eritem birkaç saat içinde azalarak normale döner. Hastanın yukarıda adı geçen ürünleri veya cilt problemine bağlı diğer Günlük Dermaheal Bakım Ürünlerini evde kullanması ile alınacak sonucun kalitesi artacaktır.
  7. Eğer Dermaroller tek başına bir tedavi olarak kullanılacak ise, uygulamadan 4-6 hafta sonra ciltteki gelişim değerlendirilmeli ve gerekli olur ise yeniden Dermaroller uygulanmalıdır. Transdermal geçişin arttırılması için kullanılıyor ise haftada 1 seans Dermaroller ile Dermaterapi yapılabilir.