Dermaroller’ın MC902 modeli evdeki cilt bakımlarını daha da ileri düzeye taşımak isteyenler için geliştirilmiş bir modeldir.

Haftada 1 veya 2 kez kullanım için tasarlanmış olmak ile birlikte eğer kozmetik ürünlerle birlikte kullanılacak ise sabah ve akşam yalnızca cilde 1-2 kez tarama yapılacak şekilde uygulama yapmak yeterli olacaktır.

Haftada 1-2 kez özel bir bakım yapılacağı zaman yüzdeki her bölgenin üstünden, yıldız uygulama şekilinde, her yönde 8-10 uygulama yapılır. Tüm yönlerde 8-10 kez uygulama yapıldığında 1 cm2’de yaklaşık 250-400 mikrokanal açılmış olur. Mikrokanallar 15 dakika kadar açık olduğundan bu süre içinde uygulanacak olan kozmetik ürün uygulanmalıdır.

Burada en önemli konulardan biri de Dermaroller ile birlikte cildinize uygulayacağınız formüllerin dikkat ile seçilmesi gerekliliğidir. Eğer glikolik asit (glukonolakton va laktobionik asit hariç), salisilik asit, retinoik asit, vitamin C gibi cilt yenileyici ajanlar kullanılıyor ise yanma ve batmaya neden olabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Dermaroller MC902 iğnelerinin kısa olması nedeni ile ciltte özel bir acıya ve kanamaya neden olmaz. İğnelerin derinliği özellikle cildin en üst katmanı olan stratum korneum seviyesinde kalacak biçimde ayarlanmıştır. Dolayısı ile ev kullanımı Dermaroller MC902 kullanılırken herhangi bir lokal anestetiğe gerek kalmaz.

Dermaroller MC902, yüz için kullanılabileceği gibi boyun, dekolte bölgesi ve göğüsler için de rahatlıkla kullanılabilir. Ardından kullanılacak olan kremlerin etkinliği elde edilecek etkiyi daha da artıracaktır.