• Dermaroller ve Dermaterapi’yi kimler uygulayabilir ?
Her iki uygulama da hekim ve estetisyen tarafından kliniklerde uygulanmaktadır. Estetisyenler 0,2-0,5 mm boyundaki Dermaroller uygulaması yapabilirken hekimler 0,5-2 mm boyutlarındaki Dermaroller uygulamalarını yapabilmektedirler.

• Dermaroller ile Fraskiyonel Lazerler arasındaki fark ve benzerlikler nelerdir ?
Gençleştirme amacı ile kullanılan lazerler (epilasyon için olan lazerler tamamen farklı bir mekanizma ile çalışmaktadır) genel olarak deri içinde kontrollü bir yanık oluşturarak iyileşme süreci içinde gençleşme işlemini tetiklemektedir. Fraksiyonel lazerlerin farkı ise tüm deriyi lazer ışını ile taramak yerine noktasal atışlar ile deriye en az zararı vererek deride gençleşme sağlama amacına hizmet etmektedir.

Dermaroller’ın lazerlerden ayrılan en temel farkı ciltte yanık oluşturmaksızın etki sağlamasıdır. Uygulama sırasında deride açmış olduğu mikrokanallar deri tarafından yara gibi algılanır. Ancak bu kanallar 20 dakikadan itibaren kapanır ve geride yara görüntüsü bırakmaz. En önemli etkisi deri içinde yara iyileşme mekanizması tetiklenmiş olur. Lazer ile benzeyen mekanizma yara iyileşme sürecinin tetiklenmiş olmasıdır. Ancak lazer ciltte mikro yanıklar oluştururken Dermaroller cilde hasar vermeksizin etkilerini ortaya koyar.

• Evde kullanılan Dermaroller MC902 ne kadar etkindir ?
Dermaroller MC902’in iğneleri stratum korneumda etkili olmaktadır.

Ancak haftada 2-4 kez kullanılabilir olması, uzun soluklu sonuçlar açısından bakıldığında memnuniyet verici sonuçları olacaktır.

• Dermaroller MC902’i nereden temin edebilirim ?
Dermaroller MC902, Dermaroller uygulaması yapan kliniklerden temin edilebilmektedir. Dermaroller uygulaması yapan klinikler hakkında detaylı bilgi almak için Lotis Pharma ile iletişime geçebilirsiniz.(Tel: 216 / 250 61 00 E-Posta: info@lotispharma.com ) Ayrıca www.dermokozmetik.com.tr adresinden online olarak satın alabilirsiniz.

• Dermaterapi’de kullanılan topikal ürünler nelerdir ? Neden Dermaroller ile birlikte uygulanır ?
Dermaterapi sırasında kullanılan topikal ürünler Dermaheal adlı dermokozmetik ürün serisinin profesyonel kullanım için geliştirilmiş serisidir. Dermaheal (www.dermaheal.com.tr ) ürünleri içinde özellikle yüksek miktarda,

* büyüme faktörleri
* biomimetik peptidler
* kök hücre ekstreleri

yer almaktadır. Bu temel içerikler cildimizde doğal olarak bulunan ve cildin yenilenme, yapılanma süreçlerinde kullanılan maddelerdir. Ancak yaş ile azalan bu maddeler nedeni ile cildimizde ince çizgi ve kırışıklıkların oluşması söz konusudur.

Dermaroller uygulandığında deri içinde başlayan yara iyileşme sürecinde üretimi artan maddeler de büyüme faktörlerinden başka birşey değildir.

Bu yüzden Dermaterapi uygulamasında Dermaroller’ın açmış olduğu mikrokanallardan derinin ihtiyacı olan büyüme faktörlerini, biomimetik peptidleri ve kök hücre ekstrelerini verebiliyor olmak çok daha hızlı ve etkin sonuç sunabilmektedir.

• Dermaterapi ve mezoterapi arasındaki fark ve benzerlikler nelerdir ?
Öncelikle mezoterapi cilt içine özel formüllerin enjekte edilmesi işlemidir. Genellikle enjeksiyonlar 1 cm aralıklar ile yapılır ve bunun nedenle enjektör ve kolay uygulama için mezoterapi tabancası kullanılır.

Dermaterapi’de ise 1cm2’de yaklaşık 250-400 adet mikrokanal açılmış olur ve cilde verilmek istenen maddelerin çok daha homojen biçimde deriye geçişi sağlanır.

Dermaterapi’de kullanılan Dermaroller’ın (genellikle MC905) iğneleri çok daha konforlu uygulama sağlar.

Öte yandan Dermaterapi topikal Dermaheal ürünlerinin gücünü Dermaroller’ın etki mekanizması ile birleştirilmesini sağlar. Mezoterapi’de tek bir tedavi yapılırken aslında Dermaterapi’de 2 farklı uygulama mükemmel biçimde kombine edilmiş olur.

• Dermaroller ve Dermaterapi sonrasında günlük hayattan uzaklaşmak gerekli mi ?
Hayır. En derin iğnelerin kullanıldığı Dermaroller terapilerinde dahi açılan mikrokanallar 15-20 dakika içinde kapanmaya başlar. Dermaroller uygulaması ciltten herhangi bir dokuyu uzaklaştırmadığı için güneş hassasiyetine neden olmaz. Uygulama sonrasında ortaya çıkan kızarıklık görüntüsü ise genellikle bir kaç saat içinde hızla azalır ve ertesi güne bir işaret bırakmaz.

• Dermaroller ve Dermaterapi sonrasında cildin nasıl görünecek ?

Uygulamadan hemen sonra ciltte kızarıklık olması doğaldır. Ancak bu kızarıklık genellikle hızla kaybolur ve günlük yaşantıya devam etmek mümkün olur. Arzu edilir ise bu kızarıklık hafif kapatıcılar ile gizlenebilir.